Úvod / Články / Yves Saint Laurent - Nu
Tlačiť

Yves Saint Laurent - Nu

Parfém Nu vytvoril pre Yves Saint Laurent parfumér Tom Ford v roku 2001. Medzi jeho zložkami sú bergamot, biela orchidea, čierne korenie, vonné tyčinky, vetiver (tráva Vetiveria zizanioides) a zmes rôznych orientálnych korenín.

Yves Saint Laurent - Nu

Je to takpovediac trochu kontroverzná vôňa. Veľmi špecifická. Jedna z tých, ktoré si ľudia buď hneď zamilujú alebo nikdy neobľúbia. Je určená pre ženy, ale nájdu sa i muži, ktorým táto moderná vôňa s nádychom orientu plne vyhovuje.
Nu má veľmi silný nástup vonných drievok, ktorý si prekvapivo udržiava po celú dobu pôsobenia (a vydrží po celý deň až do večera). Nie je to však ťažká a nudná vôňa, ktorá by pripomínala atmosféru kláštorov, ale práve naopak. Prelínajú sa ňou nádherne jemné kvetné fragmenty orchidei, ktoré ju krásne oživujú.  
Nu je určený pre tých, čo majú radi vône s hĺbkou. Pre ľudí nekonvenčných čo sa neboja experimentovať. Je to veľmi sexy a zároveň veľmi čistá a relaxačná vôňa.
Prevedenie flakónu tohto parfému je veľmi matalické. Má tvar pochrómovaného disku s plastovým vrchnáčikom v kobaltovo-modrej farbe.

Vybrané články

Yves Saint Laurent - Nu

Yves Saint Laurent - Nu

Parfém Nu vytvoril pre Yves Saint Laurent parfumér Tom Ford v roku 2001. Medzi jeho zložkami sú bergamot, biela orchidea,…

Yves Saint Laurent - Y

Yves Saint Laurent - Y

Y po prvý krát uviedol na trh Jean Amic v roku 1964. Y je prvé písmeno v názve Yves Saint Laurent a taktiež francúzske…

Yves Saint Laurent - Yvresse

Yves Saint Laurent - Yvresse

Tento parfém v roku 1993 vytvorila Sophia Grojsman a pôvodne bol na trh uvedený pod menom „Champagne“ – „Šampanské“.…

Salvatore Ferragamo – Incanto Shine

Salvatore Ferragamo – Incanto Shine

Parfém Incanto Shine bol na trh uvedený v marci roku 2007. Vyšiel z dielne Karen Dubreuil a obsahuje zložky ananásu,…