Úvod / Články / Yves Saint Laurent - Y
Tlačiť

Yves Saint Laurent - Y

Y po prvý krát uviedol na trh Jean Amic v roku 1964. Y je prvé písmeno v názve Yves Saint Laurent a taktiež francúzske slovo pre „tu“ alebo „tam“.

Yves Saint Laurent - Y

Parfém má základné zložky tvorené s galbanovej živice(perzská rastlina), gardénie, broskyne, zimolezu, ruže, jazmínu, irisu, hyacintu, ilang-ilang(malajská drevina), Evernia prunastri (dubová huba často používaná v súčasnom perfémovom priemysle), jantáru, pačuli(indická rastlina), cibety (vonný výlučok žliaz africkej šelmy), vetiveru (tráva vetiveria zizanioides) a benzoinu.

V rozhovore pre Fragrance Foundation(nezisková organizácia na trhu s parfémami), spoločnosť Yves Saint Laurent sa o Y vyjadrila nasledovne: V čase keď bol parfém Y po prvý krát uvedený na trh, ženy na verejnosti len zriedka vyjadrovali svoje sexuálne túžby a fantázie. Dnešné ženy sú iné. Aj dnešní muži. Obaja chcú viac.

To ale neznamená že Y nemá dnešnej žene čo ponúknuť. Tento perfém perfektne charakterizujú slová ako jemnosť, čistota, elegancia a teplo. Má nenápadnú a nevtieravú vôňu, ktorá sa výborne hodí napríklad do kancelárie na spríjemnenie bežného pracovného dňa.

Vybrané články

Yves Saint Laurent - Nu

Yves Saint Laurent - Nu

Parfém Nu vytvoril pre Yves Saint Laurent parfumér Tom Ford v roku 2001. Medzi jeho zložkami sú bergamot, biela orchidea,…

Yves Saint Laurent - Y

Yves Saint Laurent - Y

Y po prvý krát uviedol na trh Jean Amic v roku 1964. Y je prvé písmeno v názve Yves Saint Laurent a taktiež francúzske…

Yves Saint Laurent - Yvresse

Yves Saint Laurent - Yvresse

Tento parfém v roku 1993 vytvorila Sophia Grojsman a pôvodne bol na trh uvedený pod menom „Champagne“ – „Šampanské“.…

Salvatore Ferragamo – Incanto Shine

Salvatore Ferragamo – Incanto Shine

Parfém Incanto Shine bol na trh uvedený v marci roku 2007. Vyšiel z dielne Karen Dubreuil a obsahuje zložky ananásu,…