Úvod / Články / Yves Saint Laurent - Yvresse
Tlačiť

Yves Saint Laurent - Yvresse

Tento parfém v roku 1993 vytvorila Sophia Grojsman a pôvodne bol na trh uvedený pod menom „Champagne“ – „Šampanské“. Avšak pod nátlakom zo strany výrobcov alkoholického nápoja, ktorý všetci pod týmto menom dobre poznáme, bol premenovaný na Yvresse. Tento názov je odvodený od francúzskeho slova „ivresse“, čo v preklade znamená – „intoxikácia“. A dá sa povedať že je veľmi výstižný.

Yves Saint Laurent - Yvresse

Základné zložky parfému tvoria nektarinka, aníz, mäta, fialka, drvený kmín, modrá ruža, ružový olej, liči, Evernia prunastri (dubová huba často používaná v súčasnom perfémovom priemysle), pačuli (indická rastlina), vetiver (tráva Vetiveria zizanioides) a vanilka.
Po nanesení Yvresse sprvu prekvapí lahodnou vôňou vínnych nektariniek. Táto vôňa po pár minútach trochu oslabne a dá priestor mätovo-anízovej zložke parfému. Približne po desiatich minútach sa k nej pripoja i lahodné fragmenty jej ružových vôní. Neskôr, po hodinách nosenia, keď už si začínate myslieť že vôňa slabne, vás prekvapí svojou premenou od sladkej citrusovo-kvetovej vône, na prírodnú a veľmi prirodzenú, bylinno-drevinovú.
Celkovo sa dá táto vôňa hodnotiť ako veľmi ľahká a hravá rozhodne však nie jednoduchá. Nie je to násilná ani vtieravá vôňa. Ale vôňa, ktorá sa mení a vyvíja počas celého dňa, takže má stále čím prekvapiť.
Nájdete ju ako Eau de Parfum. Jej flakón je prevedený v tvare korkovej zátky na šampanskom, pripevnenej zlatým drôtikom s tepaním.

Vybrané články

Yves Saint Laurent - Nu

Yves Saint Laurent - Nu

Parfém Nu vytvoril pre Yves Saint Laurent parfumér Tom Ford v roku 2001. Medzi jeho zložkami sú bergamot, biela orchidea,…

Yves Saint Laurent - Y

Yves Saint Laurent - Y

Y po prvý krát uviedol na trh Jean Amic v roku 1964. Y je prvé písmeno v názve Yves Saint Laurent a taktiež francúzske…

Yves Saint Laurent - Yvresse

Yves Saint Laurent - Yvresse

Tento parfém v roku 1993 vytvorila Sophia Grojsman a pôvodne bol na trh uvedený pod menom „Champagne“ – „Šampanské“.…

Salvatore Ferragamo – Incanto Shine

Salvatore Ferragamo – Incanto Shine

Parfém Incanto Shine bol na trh uvedený v marci roku 2007. Vyšiel z dielne Karen Dubreuil a obsahuje zložky ananásu,…